Instagram Galeria

Aktualności

13.08.2019
Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew na meczu 10-lecia

Na meczu 10 - lecia naszego klubu, który odbył się 3 sierpnia na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie mieliśmy zaszczyt gościć Orkiestrę Dętą Gminy Mełgiew pod batutą Rafała Maruszaka. Oprawą muzyczną tego meczu zachwycony był każdy członek naszej tytanowej rodziny, dlatego z pewnością muzycy zasługują na chwilę uwagi na naszej stronie.


Kiedy rozmawiałyśmy z członkami orkiestry, bardzo zaciekawiły nas ich wcześniejsze doświadczenia z Tytanami i ucieszyło pozytywne nastawienie do tego występu.

"Osobiście byłem kiedyś na meczu Tytanów, ale niewiele zapamiętałem z zasad gry, za to wspominam wspaniałą atmosferę i widowiskowość takiego meczu. Tym bardziej ucieszyłem się z propozycji wzięcia udziału z naszą orkiestrą jako GOŚĆ SPECJALNY. Pomysł spodobał się również członkom orkiestry"

- Rafał Maruszak, kapelmistrz


Efekt końcowy ogromu pracy włożonego przez orkiestrę w przygotowania wywarł ogromne wrażenie na nas wszystkich, dlatego szokują nas słowa Rafała Maruszaka:

"To nasz pierwszy występ dla tej drużyny. Na tę okoliczność zostało u nas złożone przez organizatora specjalne zamówienie muzyczne. Zaaranżowane przeze mnie utwory - “Sail” oraz “The white stripesmusieliśmy przygotować w ciągu kilku prób. Nie było łatwo, ale efekt końcowy podobał się organizatorom i chyba kibicom, jak i samym zawodnikom. Oczywiście, oprócz tych utworów doszła jeszcze oficjalna oprawa meczu, czyli Hymn Polski oraz kilka utworów z naszego stałego repertuaru"

"W przerwach zagraliśmy kilka ogólnie popularnych kawałków rozrywkowych w celu rozruszania już i tak bardzo aktywnej publiczności"

- Bartłomiej Golon, trębacz


Oprócz fenomenalnie zagranych utworów, można było również usłyszeć orkiestrę, kiedy zaprosiłyśmy ją do wspólnego dopingu.

"Muzycy byli bardzo mili, kontaktowi i szybko zgodzili się na współpracę z nami"

- Diana Kasoro, Perełka

"Muzycy z naszej orkiestry stopniowo w trakcie meczu włączali się aktywnie w kibicowanie aby w trzeciej i czwartej kwarcie rozgrzać kibiców do czerwoności. Szczególny udział miała tu sekcja perkusyjna zaproszona przez wspaniałą grupę Perełek do wspólnego zagrzewania kibiców do dopingu a zawodników do walki"

- Rafał Maruszak, kapelmistrz

"Braliśmy czynny udział w dopingowaniu drużyny oraz wspólnie przeżywaliśmy każdą wygraną i przegraną akcję. Połączyliśmy swój doping muzyczny z dopingiem tanecznym fenomenalnych Perełek Tytanów, co w rezultacie dało genialne efekty"

- Bartłomiej Golon, trębacz


Pomoc orkiestry przy dopingu okazała się nieoceniona i nadała niesamowity klimat temu wydarzeniu.

"Dzięki dziewczynom z Perełek i orkiestrze z Mełgwi atmosfera była wspaniała, a doping wzrósł na nowy poziom – znany z amerykańskich widowisk. Bardzo nam się to podobało!"

- Rafał Maruszak, kapelmistrz


Muzycy z Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew okazali się być na tyle mili i kontaktowi, że udało nam się również szybko z nimi zintegrować i nawiązać koleżeńskie kontakty. Ta współpraca stała się dla nas również okazją do zawarcia nowych znajomości.

"Maciek to spoko chłopak. Mam nadzieję, że go poznam albo chociaż do mnie napisze"

- Lidia Zacharzyńska, kapitan


Wszyscy zgodnie jesteśmy zadowoleni z efektów zaimprowizowanej przez nas współpracy i z niecierpliwością oczekujemy następnej.

"Występy tego rodzaju są dla naszej orkiestry cały czas czymś nowym, ale bardzo miło wspominamy ten koncert. Po reakcji publiczności czy zawodników uważam że bawili się przy naszym występie równie dobrze jak my. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zaproszenia na tego rodzaju imprezy"

- Bartłomiej Golon, trębacz

"To, co udało nam się wspólnie ZAIMPROWIZOWAĆ, było niesamowite. Bardzo szybko się dogadaliśmy, a efekt był dla wszystkich zaskakujący. Świetnie się przy tym bawiłyśmy i wierzymy, że następnym razem możemy pokazać jeszcze więcej"

- Weronika Książek, trener

"Mamy nadzieję, że nasz występ, choć w niepełnym składzie (bo wakacje), spodobał się organizatorom, zawodnikom i kibicom na tyle, abyśmy mogli powtórzyć jeszcze to widowisko, wspólnie kibicując Tytanom z Lublina. Natomiast szersza współpraca z Perełkami może dać jeszcze lepsze efekty podczas rozgrywanych w przyszłości meczów. Dziękuję za współpracę i pozdrawiam serdecznie"

- Rafał Maruszak, kapelmistrz


Zdjęcia: Zbigniew Wójcik, Dziennik Wschodni - Krzysztof Mazur

autor: Książek Weronika